• Zespół

    Zespół

    Poznaj nas!

Ekonomista, w latach 1993 – 1998 pracownik naukowy Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. Współuczestniczył w projektach związanych z polityką i analizami makroekonomicznymi oraz regionalnymi badaniami koniunktury, przemianami strukturalnymi w Polskiej gospodarce.

Prowadził projekty nad problematyką polityki innowacyjnej w Polsce oraz w krajach UE. Stypendium w m.in. w USA i w UK – w tym w British Technology Group w Londynie – światowy leader w zakresie transferu i komercjalizacji technologii, zarządzania procesami innowacji.

W latach 1998 – 2004 Dyrektor Departamentu Strategii Telekomunikacji Polskiej SA. oraz Departamentu Rozwoju Biznesowego i Analiz Strategicznych. Współuczestniczył w procesie prywatyzacji TPSA, od IPO do wprowadzenia inwestora strategicznego, restrukturyzacji TP SA. W ramach prac kierowanego Departamentu realizował wiele projektów w tym przygotowania i opracowania metodologii alokacji kosztów, polityki taryfowej, zasad rozliczeń międzyoperatorskich, powołania platformy handlu elektronicznego B2B Marketplanet. W kierowanym departamencie powstało wiele pionierskich i innowacyjnych projektów jak usługi dostępu szerokopasmowego do internetu: Neostrada. Z ramienia TPSA kierował pracami nad regulacjami rynku telekomunikacyjnego od powstania Umowy Telekomunikacyjnej do pierwszej koncesji TPSA. Od 2004 do 2006 r. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów odpowiedzialny min. za systemy informatyczne finansów publicznych. Rozpoczął pionierski projekt wprowadzania systemu e-podatki,. Wprowadził również pierwszy w polskiej administracji spójny system architektury systemów informatycznych w finansach publicznych, który uporządkował zarządzanie projektami, właściwą role użytkowania, funkcjonalność oraz integrację systemów informatycznych. W ramach prac w Ministerstwie Finansów prowadził również działania na rzecz standaryzacji i integracji rozwiązań w zakresie informatyki i telekomunikacji rządowej. Zainicjował stałe prace rządowego zespołu ds. e-government. W Ministerstwie Finansów odpowiedzialny była m.in. za nadzór nad zarządzaniem środkami unijnymi, politykę finansową – m.in. za program wprowadzenia w Polsce EURO (w ramach prac powstała pierwsza strategię techniczna wprowadzenia EURO w Polsce). W ramach zarządzania środkami unijnymi kierował ze strony Ministerstwa Finansów programami INTERREG – w zakresie współpracy z Litwą, Łotwą, Estonią, Białorusią i Ukraina oraz Niemcami, Czechami i Słowacją. Był również członkiem rządowej grupy roboczej ds. strategii rozwoju radiofonii, komisji międzyresortowych. Prowadził prace z Narodowym Bankiem Polskim. Sprawował funkcję i nadzór nad instytucjami płatniczymi środkami pomocowymi UE. W Ministerstwie Finansów nadzorował również obszar polityki makroekonomicznej, przygotowania programów konwergencji, przewodniczył pracą Rady Makroekonomicznej przy Ministrze Finansów. Pracuje jako konsultant funduszy inwestycyjnych kierując ich pracami na krajach WNP oraz w Azji. Jest związany z projektami w sektorze chemicznym i nawozów sztucznych, kierował pracami Yara East przy prywatyzacji zakładów nawozowych na Ukrainie oraz projektem w Kazakhstanie. W latach 2007 – 2010 Członek Rady Nadzorczej funduszu Phenomind Ventures SA.  Przewodniczący Rady Nadzorczej Experior Venture Fund.

Marzena Bielecka

Marzena Bielecka

Managing Partner, Founder

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kinga Stanisławska

Kinga Stanisławska

Managing Partner, Founder

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Magda Grzybowska

Magda Grzybowska

Partner

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Grzegorz Stanisławski

Grzegorz Stanisławski

Partner
Rafał Galiński

Rafał Galiński

Director

Kontakt

+48 22 462 73 90

office@experior-advisory.pl

ul. Cybernetyki 9, 02-677 Warszawa

Informacje prawne

Copyright © 2016 Experior Sp. z o.o. - All rights reserved

Polityka prywatności / Polityka cookies